انتخاب درب فلزی مناسب پارکینگ ساختمان امری بسیار مهم است. دقت داشته باشید که نباید از هر مدل درب برای پارکینگ خود استفاده کنیم.درب پارکینگ باید دارای استاندارد هایی خاص است که فقط در صورت رعایت این استاندارد ها میتوانید به درب پارکینگ ساختمان خود برای ایجاد امنیت اعتماد کنید.

توجه داشته باشید که  در پارکینگ ساختمان شما سرمایه های زیادی نگهداری می شود. اگر یک درب نا ایمن به عنوان  یک درب ماشین رو یا یک درب نفر رو استفاده کنید قطعا بیشترین خسارت را به خودتان وارد کرده اید. انواع مختلف درب پارکینگ ساختمان در طرح های مختلف تولید میشوند. درب پارکینگ مدرن ، درب پارکینگ کلاسیک، درب پارکینگ لوکس از انواع مختلف درب پارکینگ در بخش نمای ساختمان است.

  اگر در زمان انتخاب درب پارکینگ دقت نکنید ،سارقان به سادگی وارد پارکینگ می شوند و ممکن است ماشین و یا وسایل موجود در آن را ببرند. پنهان شدن سارقان در گوشه کنار پارکینگ یا در داخل ماشین ها از روش های پنهان شدن سارقان در ساختمان است. قطعا مواجه شدن با  یک سارق یا دستبرد و اسیب به ماشین ها یک اتفاق بسیار ناراحت کننده است. این که با یک سهل انگاری در انتخاب درب پارکینگ یا درب نفر رو خسارت مالی یا جانی ببینیم رویدادی است که نمی خواهیم آنرا تجربه کنیم. با توجه به این حقایق بهتر است در انتخاب یک درب ایمن بسیار دقت کنیم. اگر درب فلزی یا دری ورودی حیاط ساختمان نامناسبی خریداری شود، هزینه های بسیار زیادی رو دست ما خواهد گذاشت.  ما با توجه به اهمیت موضوع در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا بدانی چگونه یک درب مناسب برای پارکینگ تهیه کنید.

امنیت درب فلزی پارکینگ

 از مهم ترین مواردی که باید یک تولید کننده درب پارکینگ و یا خریدار درب ساختمان باید بدان توجه داشته باشد امنیت درب فلزی خریداری شده است. بنا بر این کیفیت مواد اولیه مصرفی برای پارکینگ اولین و مهم ترین نکته است.  همان گونه که بار ها اشاره شده است باید از درب هایی استفاده شود که سارقان نتوانند به راحتی درب ورودی را تخریب کرده و وارد محوطه پارکینگ شوند. در گذشته امنیت ساختمان ها تا این حد در معرض خطر نبود و طراحی سطحی انجام میشده است.

متاسفانه حتی امروزه هم هستند برخی از تولید کنندگان و یا آهنگران بدون توجه به استاندارد های لازم انواع درب پارکینگ را برای کاهش قیمت ها تولید کرده و روانه بازار میکنند. یکی از نکاتی که وجود دارد این نکته است که درب های غیر استاندارد برای پارکینگ در زمان تولید از بخش طراحی داخل کادر ضعیف بوده و میله ها با فاصله زیاد درداخل کادر قرار میگیرند.همین خلا امنیتی سبب میشود تا سارقین حرفه ای و در برخی وارد حتی معتادان بتوانند از میان این میله ها وارد شده و در نهایت با توجه به خطر دیده شدن با وارد کردن حداکثر خسارت وسایل داخل ماشین شما را به سرقت میبرند. بنا بر این با توجه به این حقیقت توجه کنید اگر در بخش هایی از درب پارکینگ شما از میله یا پروفیل به عنوان یک نگه دارنده استفاده شده است، فاصله این میله ها به یکدیگر بسیار نزدیکتر کنید یعنی حداکثر فواصل باید کمتر از 12 سانت باشد. به صورتی که حتی یک کودک هم نتواند از میان آنها عبور کند.

اهمیت طراحی در امنیت درب پارکینگ ساختمان

 طراحی دقیق آب رو زیر درب در امنیت درب تاثیر گذار است. موضوع مهم دیگر که در امنیت این درب ها اهمیت دارد فاصله درب از زمین است. باید در زمان طراحی و ساخت درب پارکینگ دقت کنید که  فاصله درب از زمین به میزان مناسبی باشد. این فاصله  باید استاندارد باشد، یعنی نه آنقدر نزدیک باشد که درب فلزی ساختمان به مرور زمان نه به زمین برخورد کند و نه آنقدر این فاصله  زیاد تعبیه شده باشد که افراد غریبه بتوانند از زیر آن عبور کند.

استاندارد بودن فاصله درب در هر بخشی علاوه بر امنیت اهمیت دیگری نیز دارد، بسیاری از حیوانات ولگرد برای فرار از سرما در فصل های پاییز و زمستان وارد پارکینگ می شوند. اگر درب پارکینگ شما اجازه عبور این حیوانات را بدهد ممکن است با صحنه های ناگواری روبرو شوید. حتما دیده اید که در برخی از ساختمان ها یک مرتبه یک سگ یا گربه در زیر ماشین پنهان شده اند.  برخی از این حیوانات به زیر ماشین می روند تا از شر سرما در امان باشند، اما اگر شما متوجه این موضوع نشوید و ماشین خود را روشن کنید، ممکن است باعث آسیب دیدن آنها شوید.

استحکام درب پارکینگ در گروی استفاده از مواد اولیه مرغوب  با کیفیت است. تا حد امکان سعی کنید تا  درب پارکینگ ی  خریداری کنید که از استحکام بالایی برخوردار باشد. استحکام درب بسیار مهم است. نباید یک سارق بتواند با ضربه درب پارکینگ شما را باز کند. استفاده از قفل ها در تامین امنیت بسیار موثر است.همچنین باید قفل آن نیز بسیار مستحکم و ضد سرقت باشد. اگر هم درب پارکینگ اتوماتیک استفاده می کنید، دقت کنید محلی که موتور درب قرار دارد از بیرون قابل دسترسی نباشد. هر چند که برخی از سارقین با دستکاری موتور دربهای اتوماتیک، آنها را باز می کنند ولی با استفاده از یک قفل برقی که به تازگی بر روی قسمت داخلی درب پارکینگ نصب میشود دیگر نگرانی از بابت باز شدن درب جک دار پارکینگ در زمانی که از بیرون به داخل توسط سارقین تحت فشار قرار میگرفت باز نشود.

 یکی دیگر از نکات مهم ، ارتفاع درب پارکینگ یا درب حیاط خانه و ساختمان شما است. . بالای درب پارکینگ شما باید با دیوار و یا سقف آن فاصله بسیار کمی داشته باشد. برای این منظور بهتر است ابتدا ابعاد چهارچوب به خوبی اندازه گیری شوند تا در زمان خرید تمامی این موارد در نظر گرفته شوند.

درب پارکینگ فلزی و تاثیر مواد اولیه بر روی رنگ

برای این که درب فلزی ساختمان شما به مرور زمان دچار آسیب و پوسیدگی نشود، فلز و مواد اولیه  که در درب ها فلزی استفاده می شوند باید با لایه ای مقاوم از رنگ به عنوان آستر و رویه پوشیده شوند. این موضوع علاوه بر جلوگیری از زنگ زدن درب، به نمای ساختمان شما کمک شایانی می کند. درب ماشین رو و درب نفر رو قطعا  یک بخش بسیار زیبا و خاص در نمای ساختمان است. با یک درب زیبا، می توانید نمای ساختمان را بسیار زیبا کنید. رنگ بندی های متنوعی برای درب های پارکینگ وجود دارند. با توجه به رنگ اجزای دیگر ساختمان، می توانید درب با رنگ مناسب انتخاب کنید.

خرید درب فلزی پارکینگ

خرید درب فلزی پارکینگ بهتر است که از یک تولید کننده و یا یک نمایندگی معتبر انجام شود. همانطور که در بالا ذکر شد، امنیت و توجه به کاربرد درب با توجه به نما و مساحت بسیار مهم است. این که اگر فضای کافی در داخل ساختمان ندارید از درب ریلی استفاده کنید. لذا تنها در صورتی می توانید از کیفیت درب خریداری شده اطمینان کسب کنید که درب را از یک فروشنده معتبر که خدمات بعد از فروش دارد تهیه کنید  . اگر اکنون قصد خرید درب فلزی پارکینگ دارید، می توانید به دو صورت اینترنتی و خرید مستقیم انجام دهید.

قیمت درب فلزی پارکینگ

 عوامل مختلفی در قیمت درب پارکینگ تاثیر گذار استطرح و مدل درب پارکینگ که انتخاب میکنید، نوع مواد اولیه بکار رفته در درب پارکینگ  به همراه تکنیک های تولید از مهم ترین عوامل تاثیر گذار به شمار میروند. همان طور که اشاره شد برخی از فروشندگان با روش های اشتباه، اقدام به قیمت گذاری می کنند و هزینه های خریدار را به شدت افزایش می دهند. به صورت خلاصه در زمان خرید درب پارکینگ فلزی یا درب پارکینگ چوبی  استفاده از مواد اولیه مرغوب سبب میشود تا درب شما در دراز مدت آسیب های جدی نبیند